.

.

poniedziałek, 18 listopada 2013

Jak pokonać stres?

W nasze życie wpisany jest stres i niestety nie możemy go uniknąć. Stresujemy się w różnych sytuacjach, najczęściej przed egzaminami, bądź trudnymi rozmowami. Są jednak sposoby, które pomogą nam w zwalczeniu stresu. 

1. Myśl pozytywnie!
Nie zamartwiaj się na zapas, idź na żywioł i nie daj pokonać się emocjom. Powtarzaj sobie w podświadomości, że wszystko będzie dobrze!

2. Ogranicz kawę i napoje energetyczne
Pod wpływem silnego stresu i ogólnego osłabienia, ludzie sięgają po kawę i napoje energetyczne. Połączenie kofeiny i stresu zwiększa ryzyko wystąpienia nadciśnienia tętniczego.

3. Ćwicz!
Ćwiczenia fizyczne pomagają w rozładowaniu stresu i niepotrzebnego napięcia. Czasem zwykłe "wyżycie" się na poduszce może nam pomóc, bo pozbędziemy się nadmiaru złych emocji. Udowodnione jest, że osoby, które regularnie ćwiczą są mniej nerwowi. 

4. Zrelaksuj się
Spędzanie wielu godzin w szkole, a później drugie tyle przy książkach w domu nie pomaga nam w zachowaniu spokoju. Jesteśmy przemęczeni, przez co stajemy się drażliwi. Wyluzuj trochę, obejrzyj jakiś film, posłuchaj muzyki, a napięcie samo zejdzie. 

5. Otwórz się!
Tłumienie w sobie negatywnych emocji jest przyczyną stresu. Naucz się rozmawiać z bliskimi i zawsze gdy jest Ci źle mów im o tym. 

6.Szklanka wody
W sytuacji stresującej nasz organizm, niezwykle ważnym elementem jest wypicie szklanki wody. Co więcej, woda sama w sobie działa uspokajająco. 

 A wy jakie macie sposoby na stres? Co robicie w sytuacjach Was stresujących? 

Brak komentarzy: